Z jakiego plastiku wykonana jest butelka Dafi?

Butelka z filtrem węglowym Dafi
Butelka z filtrem węglowym Dafi – czy warto kupić?
10 lipca, 2019
butelka termiczna Dafi
Butelka termiczna dla dzieci
22 lipca, 2019
Pokaż wszystkie
Z jakiego plastiku wykonana jest butelka Dafi

Butelka filtrująca firmy Dafi została wykonana z tworzywa PET. Zauważmy, iż wielokrotność użytkowania produktów wykonanych z tworzywa sztucznego, które jest przeznaczone do kontaktu z żywnością zostało uregulowane przez Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Co ważne, jeśli dany materiał bądź też wyrób(między innymi PET) został przeznaczony jdo wielokrotnego kontaktu z żywnością, wtedy przeprowadzane są aż trzykrotnie wyspecjalizowane badania wykonywane na tej samej próbce. Butelka filtrująca firmy Dafi została wykonana z takiego właśnie tworzywa PET, możemy być więc pewni, że spełnia ona wszelkie wymagane normy. Filtr, który znajduje się w butelce składa się ze sprasowanego pod dużym ciśnieniem węgla aktywnego. Jest on całkowicie naturalny. Warto także zauważyć, że został on pozyskany ze spalania łupin orzechów kokosowych. Można więc śmiało stwierdzić, iż filtr jest w 100% bezpieczny dla zdrowia człowieka. Co ciekawe, ten sam rodzaj węgla jest również używany jako lek w czasie problemów z układem pokarmowym.

Zawsze świeża woda

Zauważmy, że woda, która znajduje się w butelce filtrującej będzie zawsze świeża, gdyż to właśnie my sami mamy kontrolę nad tym, jak długo woda znajduje się w butelce, a także w jakich warunkach jest ona przechowywana. Pamiętajmy, że najlepiej zużyć wodę w ciągu 12 godzin od chwili napełnienia butelki – mamy wtedy pewność, że woda będzie smaczna. Jeśli wiemy, że w tym czasie nie wypijemy całej butelki – należy napełnić ją na przykład do połowy. Daje to możliwość ograniczenia niepotrzebnej straty wody.

Firma Dafi

Firma Dafi jest pierwszą, a zarazem jedyną polska marką, pod którą są produkowane zarówno filtry do wody, jak i pojemniki próżniowe. Dafi działa na rynku od przez ponad 30 lat. Przez te lata firma opracowała liczne autorskie oraz opatentowane rozwiązania produkcyjne. Co ważne – cała produkcja odbywa się w Polsce. Firma Dafi wykorzystuje do swoich produktów wysokiej klasy surowce, które zostały wyprodukowane w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Istotny jest także fakt, że wszystkie działy, które są odpowiedzialne za wdrażanie wyrobów firmy, koncentrują się w jednej fabryce. Poprzez to, zapewniona jest najlepsza kontrola jakości, jak również bliski kontakt z klientem i szybki serwis gwarancyjny. Produkty firmy Dafi zostały wytworzone z najwyższej klasy materiałów.