Butelka termiczna dla dzieci

Z jakiego plastiku wykonana jest butelka Dafi
Z jakiego plastiku wykonana jest butelka Dafi?
21 lipca, 2019
Pokaż wszystkie
butelka termiczna Dafi

Niezależnie od tego, czy jest zima, czy lato, nasze dziecko musi pić. Nawet w zimie, przy ujemnych temperaturach, zdarza nam się wyjść na spacer bądź też coś załatwić. Czasem odbieramy dziecko ze szkoły bądź przedszkola, a ono parę metrów dalej mówi nam, że chce się napić. Zauważmy, że plastikowe butelki nie są ostatnio zbyt popularne, natomiast butelki z filtrem węglowym mogą dość szybko ochładzać płyny, gdyż nie są termiczne. Jako rodzice, powinniśmy więc posiadać rozwiązania, które sprawdzą się w każdych warunkach.

Ciepłe napoje nawet zimą

Zarówno zimą, jak latem, nasze dziecko powinno dużo pić – około dwóch litrów dziennie. Ma to istotne znaczenie dla metabolizmu dziecka, jest to także związane z blokowaniem rozwoju infekcji oraz suchości skóry. Jak wiadomo, zimą, w nagrzanych pomieszczeniach wilgotność powietrza zazwyczaj spada do 20-30%, a wtedy pojawia się suchy kaszel. Logiczne jest, iż ciepłe napoje, zwłaszcza zimą, pozwalają rozgrzać się w czasie spacerów bądź też aktywności fizycznej – jak na przykład sanki lub lepienie bałwana – wtedy dziecko poci się i potrzebuje się napić. Żeby organizm dziecka właściwie przyswajał płyny nie wystarczy, aby dziecko naraz wypiło dużą ilość płynów. Dziecko powinno sączyć napoje po troszeczku przez cały dzień. Jeśli chodzi o starsze dzieci, to nie powinno się używać jednorazowych butelek. Warto wyznawać zasadę, to nie segregacja śmieci, a ograniczenie używania plastiku to najlepsze rozwiązanie dla przyszłości.

Butelki termiczne

Zazwyczaj są kolorowe i wykonane ze stali nierdzewnej.  Oprócz tego, wyposażone są one w podwójne ścianki próżniowe oraz nie zawierają Bisfenolu, a więc potocznego BPA. Butelka termiczna firmy Dafi jest odpowiednia na wodę, herbatę, a także inne napoje. Trzymają zarówno ciepło, jak i zimno. Sprawdzą się więc idealnie zarówno, aby rozgrzać dziecko zimą, jak i kiedy potrzebujemy czegoś, żeby przytrzymać zimno latem. Butelki termiczne pozwalają na trzymanie gorąca przez 12, natomiast ciepła nawet przez 24 godziny. Dzięki temu, że jest to butelka a nie kubek, dużo lepiej trzyma temperaturę. Wielu producentów wytwarza te właśnie butelki. Występują one w wielu różnych kolorach, poprzez co, każde dziecko z pewnością znajdzie dla siebie butelkę, która mu się spodoba. Butelki te posiadają różne pojemności. Zazwyczaj można je także myć w zmywarce – co jest niezwykle wygodne. Warto zauważyć, że butelki termiczne to produkt na lata. Idealnie sprawdzą się zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych.